پرینت سه بعدیَ

پرینت سه بعدی به کمک هوش مصنوعی اشیا می آید

پرینت سه بعدی و استفاده از آن در هوش مصنوعی اشیا

پرینت سه بعدی در عمل با استفاده از یک چاپگر 3D، یک تیم از مهندسان برق و کامپیوتر UCLA یک دستگاه هوش مصنوعی مبتنی بر AI ایجاد کرده است که می تواند حجم زیادی از داده ها را تجزیه و تحلیل کند و اشیا را با سرعت واقعی نور شناسایی کند.

یادگیری عمیق یکی از سریع ترین روش های یادگیری ماشین در جامعه یادگیری ماشین است و اغلب در تجزیه و تحلیل تصویر پزشکی، ترجمه زبان، طبقه بندی تصویر، تشخیص گفتار و نیز انجام وظایف خاص تر، مانند حل مسائل تصویربرداری معکوس استفاده می شود.

به طور سنتی، سیستم های یادگیری عمیق اجرا می شوند تا بر روی رایانه اجرا شوند تا به صورت دیجیتالی نمایه داده و انتزاع یاد بگیرند و کارهای پیشرفته ای را انجام دهند، قابل مقایسه یا حتی بهتر از عملکرد انسان است. با این حال تیمی که به رهبری دکتر آیدوگان اوزکان، استاد رشته مهندسی برق و کامپیوتر در UCLA، یک مکانیسم فیزیکی را برای یادگیری عمیق با استفاده از شبکه عصبی دیفرانسیلی (D2NN) تمام عیار معرفی کرده است.

پرینت سه بعدیَ

این دستگاه شبکه عصبی مصنوعی مصنوعی به طور مستقیم بر اساس نحوه پردازش اطلاعات مغز اطلاعات مدلسازی شده است. با استفاده از تندرستی نور از شی خود به منظور شناسایی آن شی به عنوان زمان کمی به عنوان آن را برای یک کامپیوتر برای به سادگی “دیدن” شی را.

پروسه ایجاد شبکه عصبی مصنوعی با طراحی کامپیوتری شبیه سازی آغاز شد. سپس محققان از چاپگر سه بعدی برای ایجاد ویفرهای پلیمری 8 سانتیمتری استفاده کردند. هر ویفر دارای سطوح ناهموار است که باعث می شود نور از جسم در جهات مختلف پخش شود. لایه ها به صورت ماته به نظر می رسند، اما فرکانس های terhehertz در زیر چندین میلی متر نور استفاده شده در آزمایش ها می توانند از طریق آنها سفر کنند. و هر لایه از دهها هزار نورونهای مصنوعی تشکیل شده است – در این مورد، پیکسل های کوچک که نور از آن عبور می کند.

پرینت سه بعدی

با هم، یک سری از لایه های pixelated به عنوان یک شبکه “نوری” عمل می کند که شکل نور ورودی از شی را از طریق آنها می گیرد. شبکه یک شی را شناسایی می کند، چرا که نور از جسم بیشتر به یک پیکسل واحد اختصاص یافته به آن شیء اختصاص می یابد.

محققان سپس شبکه را با استفاده از یک کامپیوتر برای شناسایی اشیاء در مقابل آن، با یادگیری الگوی نور پراکنده که هر شی به عنوان نور از آن شیء از طریق دستگاه عبور می کند، آموزش می دهد. “آموزش” از شاخه ای از هوش مصنوعی به نام یادگیری عمیق استفاده می کند که در آن ماشین ها “از طریق تکرار” یاد می گیرند و با گذشت زمان، الگوهای ظهور می یابند.

مطلب تهیه شده توسط مترجمان علم پرینت سه بعدی

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *