پرینت سه بعدی

پرینت سه بعدی و علم رباتیک در ترکیب باهم

پرینت سه بعدی و رباتیک در عمق دریا

ر حالی که اقیانوس عمیق – تاریک، سرد، تحت فشار بالا و بی هوازی – برای انسانها در معرض انسداد قرار دارد، با موجودات ظریف که در محیط خشن خود رشد می کنند، پر شده است. مطالعه این موجودات نیاز به تجهیزات تخصصی نصب شده در وسایل نقلیه از راه دور (ROVs) است که می تواند از این شرایط مقاومت کند. با این حال این دستگاه ها در درجه اول برای صنعت انرژی در دریای مدیترانه یا برنامه های نظامی طراحی شده اند و اغلب برای تعامل با موجودات نرم و مرطوب بسیار مناسب نیستند.

پرینت سه بعدی

در حال حاضر یک تیم مهندسان، زیست شناسان دریایی و روباتیک ها یک دستگاه نمونه گیری جایگزین را که نرم، انعطاف پذیر و قابل تنظیم است، توسعه داده است، که به دانشمندان اجازه می دهد تا به آسانی انواع مختلف موجودات دریایی را از دریای بدون آسیب رساندن به آنها جذب کنند. علاوه بر این، چاپ سه بعدی از دستکاری های رباتیک نرم افزاری امکان تولید و اصلاح ابزارهای واقعی در مناطق بسیار دور را فراهم می کند.

دستگاه “گیره نرم” تیم طراحی شده دو تا پنج “انگشت” ساخته شده از پلی  اورتان و دیگر مواد چسبنده است که باز کردن و بستن از طریق یک سیستم پمپ هیدرولیک کم فشار است که با استفاده از آب دریایی برای راندن جنبش خود را. گیره ها به یک توپ چوبی متصل شده اند که با استفاده از ابزار های موجود مانند سخت مانند ROV، کنترل شده توسط یک اپراتور انسان در کشتی که ROV تسمه آن را نگه می دارد و دستکاری می شود.

پرینت سه بعدی

“بسیاری از حیوانات ما در دریای عمیق مواجه هستند گونه های جدید هستند و این روبات های نرم اجازه می دهد تا ما را به یکپارچه تعامل و مطالعه مجموعه ای متنوعی از جانوران،” گفت: دیوید Gruber، همکاری نویسنده مقاله جدید در پژوهش از

در طی یک سفر دریایی عمیق به منطقه حفاظت شده از جزایر فینیکس از 5 اکتبر تا 2 نوامبر 2017 تیم با استفاده از وسیله نقلیه از راه دور (ROV) از گریپورهای نرم خود برای نمونه گیری از گونه ها تا 2224 متر استفاده کرد. خدمه دو پرینتر سه بعدی در قایق خود برای ساخت قطعات جدید در پرواز استفاده کرد.

Gruber گفت: “با پرینت سه بعدی در دریا، ما می توانیم به صورت نوین، در پرواز، نوآورانه و با روباتیک نرم افزاری برای ارتباط برقرار کردن با حیوانات نرم و ظریف که قبلا مورد بررسی قرار نگرفته اند – همانطور که آنها خیلی شکننده بودند.”

g

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *