پرینت سه بعدی

پرینت سه بعدی و رفع نارسایی های قلبی

پرینت سه بعدی در رفع نیاز بیماران قلبی

پرینت سه بعدی کاربرد زیادی در اختلالات قلبی دارد.

اختلال قلبی، فیبریلاسیون دهلیزی یا AFib، یکی از شایع ترین اختلالات ریتمی قلب است و باعث می شود که بیماران مبتلا به ضربان قلب اغلب سریع باشند، که جریان خون را از قلب به سایر قسمت های بدن منتقل می کند. AFib بیش از 6 میلیون آمریکایی را تحت تاثیر قرار می دهد و سالانه بیش از 750،000 بیمارستان بستری می کند. برخی از بیماران AFib  عواقب جدی را تجربه می کنند که ممکن است دارو یا حتی عمل جراحی را مورد نیاز داشته باشد.

پرینت سه بعدی

جراحان از دستگاه های کاتتر قلب برای نشان دادن فعالیت الکتریکی قلب استفاده می کنند که همچنین می تواند برای تشخیص اختلالات ریتم در ضربان قلب بیمار استفاده شود. اما این دستگاه ها اغلب تنها یک اندازه هستند که باعث می شود که این ضربان قلب نامنظم را به دلیل سیگنال های از دست رفته و اتصالات لکه دار به دست آورد. یک تیم از محققان دانشگاه استنفورد در تلاش است تا راه های جدیدی برای ساخت ابزارهای سفارشی قلبی پیدا کند و از آنها برای چاپ استفاده می کند.

کوین سیر، دانشجوی سال دوم پزشکی که دارای پیشینه ای در مهندسی زیست محیطی است، گفت: “من از ابزارهای چاپ سه بعدی برای ساخت کاتترهای نقشه برداری قلب استفاده می کنم، دستگاه های مورد استفاده جراحان برای نشان دادن فعالیت الکتریکی قلب و پیدا کردن اختلالات”.

پرینت سه بعدی

 

چند سالی است که ما در مورد کاتترهای قلبی قلب 3D دیده ایم، که امیدواریم این بدان معنا باشد که چاپ سه بعدی دستگاه ها با گذشت زمان بهبود یافته است. تحقیقات استنفورد در مورد بررسی الکتریسیته در قلب، چند سال پیش تحت آنسون لی، MD، استاد جراحی قلب و عروق آغاز شد. Cyr علاقه مند به ایجاد فن آوری های پزشکی بود که قادر به حرکت از تحقیقات به عمل بالینی بودند و در سال گذشته به تیم پیوستند.

 

کاتترهای قلب موجود در اندازه یکسان، از الکترودها برای تماس با سطح قلب و اندازه گیری فعالیت الکتریکی استفاده می کنند. این تیم الکترودها را حفظ کرد، اما دستگاه ها را با توجه به ضبط یک فایل تصویری قلب در طول MRI یا سی تی اسکن، به دستگاه های دلخواه خود متصل کرد.

سپس این آناتومی و هندسه را می توان به یک دستگاه چاپی سفارشی و سه بعدی اعمال کرد – یک غلاف نازک و انعطاف پذیر سیلیکون با یک شبکه از سوراخ ها، که هر یک دارای یک الکترود کوچک است. دستگاه های چاپ شده 3D می توانند بسیار دقیق فعالیت الکتریکی را در یک منطقه خاص پس از آنکه روی سطح آتشی قلب قرار می گیرند، ردیابی کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *