پروتوتایپینگ

پروتوتایپینگ چیست؟

پروتوتایپینگ چیست؟

یک نمونه اولیه یک نسخه پیشنویس محصول است که به شما امکان می دهد تا ایده های خود را کشف کنید و قصد پشت یک ویژگی یا
 مفهوم طراحی کلی را به کاربران قبل از سرمایه گذاری زمان و پول در توسعه نشان دهید. یک نمونه اولیه می تواند هر چیزی 
از نقاشی های کاغذی (کم وفاداری) به چیزی باشد که اجازه می دهد تا از چند قسمت از محتوا به یک سایت کاملا کارآمد
 (وفاداری بالا) برسد.

 مزایای نمونه های اولیه

خیلی زود تغییرات محصول را به زودی در فرآیند توسعه انجام می دهیم تا تغییرات را بعد از توسعه سایت انجام دهید. بنابراین، باید ابتدا نمونه های اولیه را در این فرآیند ایجاد کنید. نمونه سازی به شما اجازه می دهد تا بازخورد از کاربران را در حالی که هنوز برنامه ریزی و طراحی وب سایت خود را جمع آوری می کنید.

تفاوت بین طرح ها و نمونه ها

اگرچه تفاوت بین طرح ها، فریم ها و نمونه های اولیه همیشه مشخص نیست، اما در قصد آنها تفاوت هایی وجود دارد.

نمونه برداری با وفاداری بالا و کمال

بحثی در حال انجام در مورد استفاده از نمونه اولیه با کمترین و با کیفیت بالا و چقدر یک نمونه اولیه باید شبیه نسخه نهایی طراحی شما باشد. هر دو روش در معرض یافتن مسائل مربوط به قابلیت استفاده هستند (Walker و همکاران، ۲۰۰۲). با این گفتن، وقتی تصمیم می گیرید که بهترین گزینه برای پروژه شما چیست، باید چیزهایی را در نظر بگیرید:

  • نمونه اولیه کمپرسورها اغلب مبتنی بر کاغذ هستند و تعاملات کاربر را اجازه نمی دهند. آنها از یک سری از مدلهای دست کشیده شده به چاپ استفاده می کنند. در تئوری، طرح های کم اعتماد به سرعت ایجاد می شود. نمونه اولیه کم توانایی در توانایی تجسم زود هنگام راه حل های طراحی جایگزین مفید است که به نوآوری و بهبود آن کمک می کند. مزیت دیگری برای این روش این است که هنگام استفاده از طرح های خشن، کاربران ممکن است راحت تر پیشنهاد تغییرات را داشته باشند.
  • نمونه اولیه با وفاداری بالا بر پایه کامپیوتر است و معمولا امکان تعامل کاربر واقعی (mouse-keyboard) را فراهم می کند. نمونه اولیه با وضوح عالی شما را تا حدامکان نزدیک به نمایش واقعی رابط کاربری می کند. پیش نمونه های با وفاداری بالا در جمع آوری داده های واقعی انسان (مانند زمان انجام یک کار) و در نمایش محصولات واقعی به مشتریان، مدیریت و دیگر موارد،بسیار موثر هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *