پرینت سه بعدی

ساخت تجهیزات ساختمانی توسط پرینت سه بعدی

ساخت اولین حفاظ پل توسط پرینت سه بعدی

چندی پیش در شهر نانجینگ چین مراسم افتتاحیه ای برای رونمایی از تولید محصولی جدید در این کشور برگزار شد. در این مراسم از اولین پلی که با پرینتر سه بعدی ساخته شده بود صحبت شد.

پلی در شهر نانجینگ نیازمند نرده های جدید بود، زیرا نرده های اصلی پل بیش از حد خطرناک بودند و تکنولوژی چاپ سه بعدی به کمک  سریع و کارآمداین شهر آمد.

پرینت سه بعدی

این نرده های چاپ شده توسط پرینتر سه بعدی در جاده ای در شهر نانجینگ نصب شده اند و شاید اگر به آنها نگاه کنید تصور کنید که چاپ آنها توسط پرینتر سه بعدی کاری سخت یا ناممکن باشد و یا شاید کیفیت و استحکام نرده های معمولی را نداشته باشند; اما وقتی به آنها دست میزنید میبینید که از لحاظ استحکام با نرده های معمولی تفاوتی ندارند و قابل قبول هستند.

 نگاهی دقیق تر به سطح نشان می دهد که نرده ها از یک ماده متفاوت از پل های ساخته شده به طور معمول ساخته شده است. ساخت نرده جدید فرآیندی متشکل از چندین مرحله است: در ابتدا، طراح نقشه های طراحی اولیه را به صورت دستی تکمیل میکند و سپس از یک کامپیوتر برای ایجاد مدل ساخت ۳D از آنها استفاده کرده است. سپس داده ها به چاپگر بزرگ سه بعدی که مورد استفاده برای پرینت سه بعدی ساختمان ها و سایر پروژه های ساختمانی است منتقل شده و نرده ها لایه به لایه چاپ میشوند.

پرینت سه بعدی

طبق گفته سازنده تجهیزات ساختمانی, استفاده از فن آوری های معمول برای ساخت نرده های پل به بیش از یک ماه زمان احتیاج دارد. از سوی دیگر، تکنولوژی چاپ سه بعدی دارای سرعت عملکرد و ساخت و ساز بسیار بالاتر از ساخت معمولی و بازدهی باور نکردنی است. برای مثال چاپ ۳D یک خانه ۲۰۰ متر مربعی تنها ۴۰ ساعت طول خواهد کشید. استفاده از فن آوری چاپ سه بعدی به این شرکت اجازه داد تا پروژه نرده را تنها در ۱۵ روز تکمیل کند.

یکی دیگر از مزیت های استفاده از چاپ سه بعدی این است که مواد اصلی آن علاوه بر سیمان، شن و ماسه کوارتز، بسیار قوی تر و محکم تر از مصالح ساختمانی معمولی است. به گفته آقای لی جین-رییس این پروژه-  استفاده از تکنولوژی ۳D، نیاز به هر قالب بندی را نقض می کند، بنابراین ساختن نرده ها ۵۰٪ ارزان تر از روش اصلی است، در حالی که کل هزینه ها بین ۷،۴۹۰ دلار تا ۸،۹۹۰ دلار است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *