پرینت سه بعدی

تاثیر این قلم پرینت سه بعدی بر ذهن شما

 

اغلب ما نام پرینتر های سه بعدی را شنیده ایم که بسیار شبیه به یک پرینتر جوهر افشان عمل می کنند. اول باید برای آن برنامه ریزی کنید و به آن بگویید دقیقاً می خواهید از چه چیزی پرینت بگیرید( بسیاری از آن ها طراحی هایی از پیش برنامه ریزی شده دارند). بعد از این که انتخاب خود را انجام دادید، شروع به کار می کنند.

پرینت سه بعدی با توجه به سودمندی و انعطاف پذیری آن در حال تبدیل به یک صنعت پر رونق شده و بسیاری از شرکت ها به دنبال مزایای این فن آوری جدید  محصولات سفارشی پرکاربردی را تولید می کنند.

اگر به دنبال یک پرینت سه بعدی با هزینه ای حدودا برابر یک کامپیوتر جدید ولی با سایز کوچکتر هستید. قلم سه بعدی بهترین انتخاب است. قلم سه بعدی اولین بار به لطف ۳Doodler و همکاریش با شرکت Kikstarter campaign  قدم به عرصه ظهور نهاد.

3433

 

ممکن است تصور کنید طراحان «۳Doodler» درآمد بسیار زیادی از این طرح کسب می کنند، درست فکر کرده اید چرا که همین موضوع موجب محبوبیت قلم های سه بعدی شده است. برخی افراد از آن ها برای انجام نقاشی های ساده، مانند ایجاد مکعب بسیار استفاده می کنند. در حالیکه دیگر افراد با آن ها کارهای پیچیده ی هنری انجام می دهند. شرکت SHIGO از این نوع خلاقیت برای سطحی پیچیده تر که در تولید لباس های بسیار زیبای سه بعدی موثر می باشد to create a beautiful partially 3D printed dress استفاده کرده است(همانند تصویر بالا).

برای انجام این شاهکار شگفت انگیز، آن ها برای اولین بار یک طرح واقعی برای پارچه ی لباسی ایجاد کردند. سپس، هنرمندان به دنبال این طرح از یک ۳Doodler استفاده کرده و توانستند بطور مؤثری یک قالب دوبعدی را خلق کنند.

نحوه ی کار یک قلم سه بعدی، در واقع شبیه به یک دستگاه چسب تفنگی است؛ یعنی با یک عدد کارتریج پلاستیکی پر می شود و با ذوب شدن اجازه می دهد مایع ذوب شده را به هر شکلی که می خواهید درآورید. یعنی از یک مهار کننده ی دستی استفاده می کند تا مطمئن شود پلاستیک ذوب شده به صورت یک جا ریخته نشده و همزمان با دست کنترل می شود. به همین دلیل است که SHIGO به کمک هنرمندان و طراحان واقعی به چاپ دقیقی از لباس سه بعدی دست یافته اند.

اهمیت قلم سه بعدی در چی میباشد ؟

به نظر اهمیت آن نشان دهنده ی گرایش مردم به این محصول است. در آینده، شاید همه ی ما قلم سه بعدی و پرینتری برای خودمان داشته باشیم. ممکن است یک روز صبح مانند SHIGO، تصمیم بگیریم یک پیراهن، یک جفت کفش و یا حتی تلفن هایمان را خودمان طراحی کنیم.

 

12

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *